Powered by Smartsupp

Jaki materac jest zdrowszy - twardy czy miękki?

Materac - twardy przyjaciel snu, czy miękki opiekun komfortu? Odkryj, co lepiej służy Twojemu zdrowiu!

Dobry sen to skarb, a kluczem do jego zdobycia jest wygodne łóżko z odpowiednio dobranym materacem. Spróbujmy więc odpowiedzieć na pytanie: który materac jest zdrowszy - twardy czy miękki?

Różne potrzeby, różne materace - czyli o tym, czego potrzebuje Twoje ciało

Nie chcieliśmy robić tego na wstępie, ale teraz już musimy… Jedyną słuszną odpowiedzią na postawione wyżej pytanie jest: to zależy ;)

Indywidualność to słowo-klucz. Każdy z nas jest inny, z odmiennymi potrzebami, różnym stylem życia, wagą i preferencjami. Nie można więc jednoznacznie stwierdzić, że twardy materac jest lepszy od miękkiego, czy odwrotnie. Podstawą dobrania idealnego materaca jest zatem zrozumienie swoich indywidualnych potrzeb i preferencji snu.

Twardy materac - zalety i wady

Wybór twardości materaca to niezwykle istotna decyzja, która bezpośrednio wpływa na komfort snu i Twoje samopoczucie po przebudzeniu. Zastanawiasz się nad twardym materacem? Oto jego główne zalety i wady.

Zalety:

- wsparcie dla kręgosłupa: twardy materac oferuje solidne wsparcie dla Twojego kręgosłupa, pomagając utrzymać jego naturalne krzywizny podczas snu. To nieocenione wsparcie dla osób borykających się z bólami pleców,
- idealny dla osób o większej wadze: jeżeli zmagasz się z nadwagą, twardy materac zapewni Ci stabilne i równomierne wsparcie, minimalizując ryzyko deformacji materaca.

Wady:

- niekomfortowy dla niektórych: osoby, które preferują spać na boku, mogą odczuwać nacisk na barki i biodra, co może prowadzić do dyskomfortu i drętwienia,
- czas adaptacji: przejście od miękkiego do twardego materaca może wymagać okresu adaptacji, podczas którego Twoje ciało będzie musiało przyzwyczaić się do nowego poziomu twardości i wsparcia.

Miękki materac - zalety i wady

Choć twardy materac to doskonałe i zdrowe rozwiązanie dla kręgosłupa, to nie zawsze będzie on najlepszym wyborem. Miękki materac może okazać się idealny dla osób szukających nieco bardziej otulającej, komfortowej powierzchni do snu. Sprawdźmy, jakie są główne plusy i minusy wyboru miękkiego materaca.

Zalety:

- komfort i ulga: miękki materac doskonale adaptuje się do kształtów ciała, oferując komfortowe wsparcie i ulgę dla punktów nacisku, a także pozwala zmniejszyć napięcie mięśni, co jest nieocenione dla osób z dolegliwościami stawów i mięśni,
- idealny dla osób śpiących na boku: jeżeli zazwyczaj śpisz na boku, miękki materac może zapewnić odpowiednie „wtulenie” i wsparcie, minimalizując ryzyko bólów barków i bioder.

Wady:

- brak wsparcia dla kręgosłupa: dla niektórych miękki materac może nie oferować wystarczającego wsparcia dla kręgosłupa, co z czasem może prowadzić do problemów z plecami,
- potencjalne problemy z przewracaniem się: niektóre osoby mogą odczuwać, że miękki materac „przytrzymuje” je, utrudniając przewracanie się w nocy - a to może prowadzić do niespokojnego snu.

Nie zawsze jednak miękki materac = brak podparcia dla kręgosłupa. Doskonałym przykładem jest materac piankowy Rumba Hilding. Choć nie jest twardy, zapewnia doskonałe wsparcie dla kręgosłupa - a to wszystko za sprawą 7 stref twardości. Profilowana pianka wysokoelastyczna Velvet Touch zabezpiecza przed nadmiernym zapadaniem się w materac, a pianka termoelastyczna VitaRest o wysokości 7 cm dopasowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa, zapewniając pożądane odprężenie.

Jaki materac powinieneś wybrać?

Nie wiesz jaki materac powinieneś wybrać? Skorzystaj z porady fizjoterapeuty, który pomoże Ci zrozumieć, jakie cechy materaca będą dla Ciebie kluczowe, zważywszy na Twoje indywidualne potrzeby zdrowotne, preferencje snu i ewentualne dolegliwości bólowe. Dzięki profesjonalnemu wsparciu Twoja decyzja będzie świadoma i dostosowana do Twojego komfortu i dobrostanu, gwarantując zdrowy i regenerujący sen. 

Profesjonalną opieką otoczą Cię także specjaliści Dr Materaca.

Materac szyty na miarę Twoich potrzeb 

Nie lubisz iść na kompromis? Postaw na materac, który zapewni Ci możliwość dopasowania twardości do Twoich potrzeb! 

Hybrydowy Electro Hilding, dzięki odpinanemu topowi i możliwości dowolnej konfiguracji stref, pozwala na dostosowanie twardości aż na sześciu poziomach! Dzięki temu może ewoluować - od materaca miękkiego, do nawet bardzo twardego. 

Dzięki swojej uniwersalności materac Electro jest odpowiedni zarówno do osób cięższych, jak i lżejszych. Doskonale sprawdzi się dla osób aktywnych, cięższych czy cierpiących na bóle kręgosłupa. To także świetne rozwiązanie dla par (także z dużą różnicą wagową). Dzięki temu materacowi możesz testować różne warianty i przekonać się, jaki materac powinieneś wybrać - twardy czy miękki.

Pamiętaj, sen to fundament Twojego zdrowia i samopoczucia. Wybierz materac świadomie i z rozwagą, zwracając uwagę na indywidualne cechy i preferencje swojego ciała. Nie bój się testować różnych opcji, zanim podejmiesz ostateczną decyzję. Odpowiednio dobrany materac to inwestycja w Twoje zdrowie, energię i dobry nastrój na co dzień. Niezależnie od tego, czy preferujesz materac twardy, czy miękki, kluczową kwestią jest zapewnienie sobie komfortowego i zdrowego snu.

Odwiedź Dr Materac - niech Twój sen będzie zdrowy i spokojny dzięki świadomemu wyborowi materaca, który Cię otuli, wspiera i będzie dbał o Twój kręgosłup przez całą noc. 

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password
group_work Zgoda na pliki cookie