Akceptuję

Nasza strona używa plików cookies. Kliknięcie „Akceptuję”, zamknięcie tego okna lub dalsze korzystanie oznaczają wyrażenie zgody na naszą Politykę cookies oraz Politykę prywatności.

Materace lateksowe

Grid
Lista

Jest 23 produktów.

Pokazano 1-18 z 23 pozycji

Materace lateksowe – doskonała  elastyczność!

Materace lateksowe to rodzaj materaców piankowych, do których budowy wykorzystuje się, jak podpowiada nam nazwa - lateks. Pianka z lateksu to materiał będący mieszanką syntetycznego lateksu i naturalnego mleczka drzewa kauczukowego w różnych proporcjach. Jakość poszczególnych materaców lateksowych różni się między sobą m.in. w zależności od zawartości i rodzaju lateksu. W wybranych modelach wykorzystuje się bowiem pianki będące mieszanką o wysokiej zawartości lateksu naturalnego.
Jakie właściwości daje nam lateks w materacu? Jest to materiał, który w głównej mierze odpowiada za elastyczność materaca. Jego sprężystość sprawia, że materac bardzo szybko dopasowuje się do kształtu ciała i równie szybko powraca do pierwotnej formy po ustaniu nacisku. To również wpływa na jego trwałość i wytrzymałość. Materac nie odkształca się i nie deformuje, dlatego przez bardzo długi czas zapewnia komfort snu. Elastyczna powierzchnia ogranicza drgania, co sprzyja odpoczynkowi, jeśli decydujemy się na taki materac dla dwóch osób. Struktura materaca zawierająca specjalne otwory wentylacje umożliwia swobodny przepływ powietrza oraz eliminuje gromadzenie się w nim bakterii i grzybów.

Wybierz dla siebie materac z lateksu!

Materace z lateksu są doceniane nie tylko ze względu na ich elastyczność. Spośród wszystkich rodzajów wypełnień to właśnie lateks jest najbezpieczniejszym materiałem, który pozwala na użytkowanie materaca osobom borykającym się z różnego rodzaju alergiami.  Nie uczula, posiada właściwości antybakteryjne i ogranicza rozwój roztoczy w materacu. Lateksowa pianka wykorzystywana jest również do produkcji materacy prozdrowotnych,  które są dedykowane osobom cierpiącym na różnego rodzaju bóle kręgosłupa. W naszym sklepie przygotowaliśmy ofertę materaców lateksowym znanych producentów HildingJanpol i Mollyflex. Zachęcamy do wyboru najlepszego modelu dla siebie!

Dostępne rozmiary materaców lateksowych: 60x120, 70x140, 80x160, 70x200, 80x200, 90x200, 100x200, 120x200, 140x200,160x200, 180x200, 200x200.

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password