Powered by Smartsupp

Jak sprawdzić, czy materac jest dobry? Sprawdź, czy to nie czas na wymianę materaca!

Twój materac wysyła sygnały SOS? Dowiedz się, czy nadszedł czas na zmiany!

Sen to klucz do zdrowia, energii i dobrego samopoczucia. Właściwy materac to fundament komfortowego snu, ale... czy wiesz, kiedy Twój materac przestaje być Twoim sojusznikiem w krainie Morfeusza?

Długość życia materaca

Nic nie trwa wiecznie. Materace, choć wytrzymałe, także mają swój termin ważności. Większość z nich służy nam lojalnie przez kilka do kilkunastu lat, ale po tym czasie tracą swoje pierwszorzędne właściwości. Wymiana materaca to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim zdrowia i komfortu.

Znaki, że materac wymaga wymiany

Widoczne deformacje i nierówności

Z czasem nawet najbardziej wytrzymałe materace mogą pokazać oznaki zużycia. Jeśli zauważysz wgłębienia, nierówności, wypukłości lub inne deformacje, które nie wracają do swojego pierwotnego kształtu, to wyraźny sygnał, że przestał dostarczać odpowiedniego wsparcia dla kręgosłupa, co może prowadzić do bólu i dyskomfortu podczas snu.

Poranne bóle

Jeśli budzisz się rano z bólem pleców, szyi lub innych części ciała, to może być to spowodowane niewłaściwym wsparciem przez materac. Nawet jeśli nie zauważasz widocznych deformacji, wnętrze materaca może być już zużyte, co prowadzi do niewłaściwej postawy ciała podczas snu.

Nietypowe dźwięki

Każdy skrzyp, trzask czy inny dźwięk dobiegający z Twojego łóżka, gdy się na nim przewracasz, to znak, że coś jest nie tak. W materacach sprężynowych mogą to być uszkodzone sprężyny, a w materacach piankowych - zniszczone warstwy.

Materac stał się zbyt twardy lub zbyt miękki

Z wiekiem materiały w materacu mogą tracić swoją elastyczność i sprężystość. Jeśli odczuwasz, że Twój materac jest zbyt twardy lub zbyt miękki w porównaniu do chwili, gdy go kupiłeś, to prawdopodobnie stracił on swoje pierwotne właściwości.

Sprężyny dają o sobie znać

Kiedy położysz się na materacu, ostatnią rzeczą, jaką chcesz czuć, są nierówne, wystające sprężyny. W materacach sprężynowych, z biegiem czasu i z regularnym użytkowaniem, sprężyny mogą tracić swoją pierwotną sprężystość i elastyczność. Wystające sprężyny mogą powodować punktowe naciski na ciało, prowadząc do bólów pleców, dyskomfortu w stawach i innych dolegliwości.

Reakcje alergiczne

Stare materace mogą stać się siedliskiem dla kurzu, roztoczy i alergenów. Jeśli zauważyłeś wzrost objawów alergii, takich jak kichanie, swędzenie oczu czy problemy z oddychaniem podczas snu, to może to być spowodowane Twoim starym materacem.

Sprawdź swój materac!

Nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu, by przeprowadzić domowe "badanie" materaca:

Test ręki: Przyłóż dłoń na materacu i naciskaj. Jeśli Twoja dłoń łatwo zapada się w materac, prawdopodobnie stracił on swoją pierwotną sprężystość.

Test ruchu: Jeśli partner obracając się w nocy wywołuje trzęsienie ziemi po Twojej stronie łóżka, to znak, że materac nie izoluje ruchów tak, jak powinien.

Inne powody, dla których być może powinieneś zmienić swój materac

Życie jest pełne zmian. Być może zmieniają się także Twoje potrzeby senne. Może zacząłeś doceniać twardszy materac? Albo zaczynasz dzielić z kimś  łóżko i potrzebujesz większej przestrzeni? W takim przypadku warto zastanowić się nad wymianą, nawet jeśli Twój stary materac wciąż "trzyma się" dobrze.

Planujesz zakup nowego materaca? Postaw na solidne produkty!

Jeśli wybierasz nowy materac, zainwestuj w produkt, który nie tylko zapewni komfortowy sen przez pierwsze tygodnie czy miesiące, ale będzie służył przez lata. Decyzja zakupu materaca jest inwestycją w zdrowie, samopoczucie i ogólną jakość życia. W końcu na materacu spędzasz niemal jedną trzecią życia!

Jednym z kluczy do długowieczności materaca jest jakość materiałów i konstrukcji. Dlatego ważne jest, aby przy jego wyborze postawić na renomowane marki, które mają udokumentowane doświadczenie w produkcji materacy oraz które używają najlepszych dostępnych surowców i technologii.

Nasza sugestia?
Materac kieszeniowy Makarena Hilding. Jest to dwustronny model materaca, który został zaprojektowany z myślą o tych, którzy cenią sobie różnorodność. Dzięki 7 strefom twardości zapewnia doskonałe podparcie kręgosłupa. Sprawdzi się także parom (również z różnicą wagową) oraz osobom z bólem kręgosłupa. Ten materac Hilding ma 15 lat gwarancji - dzięki czemu możesz być pewien, że posłuży Ci przez wiele lat, oferując konsekwentny komfort i wsparcie.Pamiętaj, że sen to inwestycja w Twoje zdrowie i samopoczucie. Jeśli Twój materac daje sygnały, że nie jest już w stanie spełniać swojej roli, nie ignoruj ich. Dobrej jakości materac to fundament Twojego wypoczynku. Sprawdź stan swojego łóżka i zastanów się, czy nie nadszedł czas na małą rewolucję sypialnianą.

Odwiedź Dr Materaca, sprawdź dostępne modele, porozmawiaj z konsultantem i postaw na najlepszy materac dla siebie!

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password
group_work Zgoda na pliki cookie