Powered by Smartsupp

Wybieramy najlepszy materac dla seniora

128

Znalezienie idealnego materaca dla seniora to klucz do zdrowego snu i komfortu. Odkryj, jak wybrać ten najlepszy!

Sen to jedna z tych rzeczy, które jak dobre wino, z wiekiem tylko zyskują na wartości. Dla seniorów dobry nocny odpoczynek jest wart niezwykle wiele - jest wręcz niezbędny. A kluczowym elementem każdej udanej drzemki jest, oczywiście, materac.

Ale jak w morzu opcji wybrać ten jedyny? Odpowiedź nie jest tak skomplikowana, jak może się wydawać. Zacznijmy więc od początku.

Materac dla seniora – co należy wziąć pod lupę?

Pierwsza rzecz, o której warto pamiętać, wybierając materac dla seniora, to to, że nie chodzi tu tylko o miękkość czy twardość. Przede wszystkim chodzi o zdrowie. Seniorski kręgosłup i stawy mają już za sobą długą podróż i potrzebują wsparcia, które będzie równie solidne, co delikatne.

Materac musi być przemyślanym wyborem, który z jednej strony zapewni komfort, a z drugiej - właściwe wsparcie. A to oznacza, że trzeba wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników: typ materaca, jego twardość, materiał, z którego jest wykonany, a także dodatkowe funkcje, które mogą być nieocenione dla osób starszych.

Typy materacy – różnorodność to klucz

Na rynku roi się od różnych typów materacy - poetyków snu, przez sprężynowe konstrukcje wspierające kręgosłup, aż po hybrydowe cacka technologiczne. Każdy z nich ma coś do zaoferowania, ale nie każdy będzie pasować do potrzeb seniora.

  • Materace piankowe cieszą się popularnością ze względu na ich zdolność do dopasowania się do kształtu ciała, co może przynieść ulgę w bólach stawów. Pianka, reagując na ciężar ciała, zapewnia równomierne rozłożenie nacisku, co jest szczególnie ważne dla osób cierpiących na różnego rodzaju dolegliwości bólowe. Dodatkowym atutem jest ich zdolność do izolacji ruchów, co jest korzystne, gdy w łóżku śpi więcej niż jedna osoba.

  • Materace sprężynowe, dzięki swojej budowie, oferują mocne wsparcie i lepszą cyrkulację powietrza, co może być kluczowe dla osób, które w nocy odczuwają nadmierne ciepło. Stalowe sprężyny wewnątrz materaca zapewniają przewiewność, co przyczynia się do utrzymania niższej temperatury ciała podczas snu.

  • Materace hybrydowe łączą w sobie zalety materacy piankowych i sprężynowych, oferując zarówno wsparcie, jak i komfort dopasowania się do ciała. Jest to opcja dla tych, którzy szukają równowagi między twardością a miękkością, a także cenią sobie właściwości termoregulacyjne i izolację ruchów.

Podczas wyboru materaca dla seniora, ważne jest, aby zwrócić uwagę na indywidualne potrzeby i preferencje. Wybór materaca powinien być podyktowany nie tylko komfortem, ale także wsparciem, jakie oferuje dla ciała, zwłaszcza jeśli istnieją specyficzne wymagania zdrowotne. 

Twardość materaca – znajdź swój złoty środek

Twardość materaca to nie jest coś, co można wybrać w ciemno. To indywidualna kwestia. Dla niektórych seniorów idealny będzie materac średnio twardy, który zapewni równowagę między wsparciem a komfortem. Inni mogą potrzebować czegoś twardszego, by właściwie wesprzeć kręgosłup. Odpowiedzią na zróżnicowane potrzeby są właśnie materace hybrydowe.

Doskonałym wyborem jest na przykład materac hybrydowy Electro Hilding - to wielofunkcyjny materac, który daje możliwość konfiguracji aż 6 twardości! Jest odpowiedni zarówno dla osób cięższych, jak i lżejszych, wysokich i niskich. Z jednej strony jest połączeniem doskonałych sprężyn Multipocket oraz pianki hybrydowej Fusion, która jest niezwykle mocna i odporna na nacisk. Po drugiej stronie znajduje się pianka wysokoelastyczna połączona z cienką taflą Sizalu, która podwyższa twardość konstrukcji. Do materaca dołączony jest top z profilowanego lateksu połączonego z pianką Visco, który daje możliwość dopasowania twardości materaca do aktualnych potrzeb. Zastosowane w materacu materiały i technologie hamują rozwój bakterii, grzybów i pleśni, dlatego materac ten jest idealny nie tylko dla seniorów, ale także dla wszystkich alergików.

Dodatkowe funkcje – więcej niż tylko miejsce do spania

Niektóre materace dla seniorów są wyposażone w dodatkowe funkcje. O możliwości dostosowania twardości już wspominaliśmy. Ciekawym rozwiązaniem są też materace z systemem masażu, które działają kojąco na obolałe mięśnie, promując relaksację i pomagając w zasypianiu.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Gwarancja

Gwarancja jest nie tylko oznaką zaufania producenta do swojego produktu, ale także formą zabezpieczenia dla kupującego. Długoterminowa gwarancja może chronić przed nieprzewidzianymi usterkami i wadami, co jest szczególnie ważne w przypadku inwestycji w materac wysokiej jakości. Ponadto opcja zwrotu daje dodatkową pewność, że nawet jeśli materac nie spełni oczekiwań, można go zwrócić bez dodatkowych kosztów.

Możliwość przetestowania materaca

Możliwość przetestowania materaca przed zakupem,  może pomóc w podjęciu najlepszej decyzji. Wiele sklepów, w tym także Dr Materac, oferuje możliwość przetestowania materaca w salonie. Taka opcja pozwala na osobiste doświadczenie komfortu i wsparcia, co jest nieocenione w procesie podejmowania decyzji. Dzięki temu można lepiej ocenić, czy materac odpowiada indywidualnym potrzebom snu i zdrowia.

Opinie innych użytkowników

Nic nie mówi więcej o produkcie niż doświadczenia innych. Recenzje i opinie, zarówno te pozytywne, jak i negatywne, mogą dostarczyć wglądu w realne doświadczenia użytkowników z danym produktem. Szczególnie warto zwrócić uwagę na opinie osób w podobnym wieku lub z podobnymi potrzebami zdrowotnymi, co może pomóc w wyborze materaca najbardziej odpowiedniego dla seniora. Warto też szukać opinii dotyczących obsługi posprzedażowej i realizacji gwarancji przez producenta, co może być ważnym wskaźnikiem jakości obsługi klienta.Wybór materaca dla seniora to inwestycja w zdrowie i dobre samopoczucie. Nie jest to decyzja, którą można podjąć lekkomyślnie, ale z odpowiednią wiedzą i uwagą na detale, można znaleźć idealne rozwiązanie, które przyniesie ulgę i komfort na lata. Pamiętaj, że sen to nie tylko zamknięcie oczu – to szansa na regenerację i chwilę wytchnienia dla ciała i umysłu. Dlatego wybierz mądrze, bo jak mówi stare porzekadło: jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz.

W odpowiednim wyborze pomogą Ci oczywiście specjaliści Dr Materac!

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password
group_work Zgoda na pliki cookie