Akceptuję

Nasza strona używa plików cookies. Kliknięcie „Akceptuję”, zamknięcie tego okna lub dalsze korzystanie oznaczają wyrażenie zgody na naszą Politykę cookies oraz Politykę prywatności.

Wybór poduszki na ból karku — poradnik

Ból kręgosłupa szyjnego to bardzo popularna dolegliwość, która najczęściej związana jest z niską aktywnością fizyczną, lub z prowadzonym trybem życia. Wielogodzinne siedzenie przed komputerem, a także prowadzenie samochodu niekorzystnie wpływają na stan kręgosłupa, powodując zwyrodnienia, które mogą  objawiać się bólem szyi i głowy. Takich objawów nie można bagatelizować i trzeba im bardzo szybko przeciwdziałać wszelkimi dostępnymi sposobami. Jednym z nich może być poduszka na ból karku.

Czy rodzaj poduszki do spania ma znaczenie?

Niewiele osób przykłada uwagę do tego, jaką poduszkę wybrać do spania. Z reguły ta kwestia jest marginalizowana i pomijana, a przecież spędzamy wiele godzin w łóżku podczas snu. Dla właściwej regeneracji organizmu konieczna jest dbałość o higienę snu, która może być oparta o skrupulatny dobór pościeli, a w tym przypadku poduszki, której celem będzie ulga w bólu, profilaktyka i leczenie pojawiających się dolegliwości. Bardzo często zwykłe poduszki nie dają właściwej podpory dla kręgosłupa szyjnego, przez co dolegliwości bólowe wzmagają się jeszcze mocniej. Ratunkiem z tej sytuacji mogą być specjalistyczne poduszki na ból karku.

Poduszka na ból karku — jaka poduszka będzie najlepsza?

W zależności od rodzaju problemu konieczne będzie indywidualne dobranie rodzaju poduszki ortopedycznej, jednak w każdym przypadku należy zwrócić uwagę na kilka cech, które ułatwią korzystanie z produktu, a także będą gwarancją wysokiej jakości poduszki na ból karku.

  1. Poduszka wypełniona pianką — W przypadku mniejszych i sporadycznych dolegliwości bólowych, idealnym rozwiązaniem może być zakup zwykłej piankowej poduszki, która zagwarantuje odpowiednie wsparcie dla części szyjnej kręgosłupa, dbając o naturalną krzywiznę.

  2. Profilowana poduszka ortopedyczna z wałkiem w części szyjnej – W niektórych przypadkach konieczny jest zakup specjalistycznej poduszki ortopedycznej, która będzie dodatkowo profilowana. Wałek umieszczony tuż pod karkiem, będzie dodatkowym wsparciem i pozwoli na relaks podczas snu.

  3. Poduszka lateksowa – alternatywą dla poduszek piankowych będą ich lateksowe odpowiedniki, które są miękkie, a jednocześnie stanowią podparcie dla kręgosłupa szyjnego. Ma to ogromny wpływ na uśmierzenie bólu pleców.

Zakup dopasowanej poduszki na ból karku wiąże się z koniecznością skrupulatnego wyboru odpowiedniego modelu. Ważne jest również samo wypełnienie, które ma ogromny wpływ na podparcie części szyjnej kręgosłupa.

Na co zwrócić uwagę kupując poduszkę na ból karku?

Przed zakupem poduszki warto zwrócić uwagę na jej wysokość. Ma to ogromne znaczenie szczególnie w przypadku poduszek ortopedycznych, w przypadku, których przyjmowana pozycja do snu ma duży wpływ na komfort. Osoby śpiące na plecach powinny wybierać niższe modele, które  zapewnią komfort i bezpieczny sen. Spanie na boku wiąże się z kolei z innymi wymaganiami. W tym przypadku poduszka powinna być wyższa i nieco twardsza ze względu na odległość, jaka powstaje między karkiem a powierzchnią łóżka. Wybierając poduszkę dla siebie, nie powinno się również sugerować prywatnymi preferencjami innych. Każdy z nas jest indywidualnością, dlatego w każdym przypadku powód bólu karku może być inny i inne powinny być środki na jego zwalczanie.  

Oprócz samej poduszki warto też wprowadzić do codziennej rutyny, większą aktywność fizyczną, a także ćwiczenia wzmacniające kręgosłup, które w połączeniu ze specjalistycznymi produktami wpłyną korzystnie na stan zdrowia.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password