Akceptuję

Nasza strona używa plików cookies. Kliknięcie „Akceptuję”, zamknięcie tego okna lub dalsze korzystanie oznaczają wyrażenie zgody na naszą Politykę cookies oraz Politykę prywatności.

Rola materaca w walce z bezsennością

Bezsenność - to słowo, które dla wielu ludzi brzmi zastraszająco znajomo. I nie chodzi tu tylko o znajomość pojęcia słownikowego, a o uciążliwe doświadczenia w praktyce, z którymi ciężko sobie poradzić. Rozpaczliwe liczenie owiec, wertowanie książek do białego rana albo bezskuteczne próby relaksacyjnej medytacji - wszystko, aby tylko zasnąć. Znasz to?

Czy zdajesz sobie sprawę, że wierny towarzysz snu - materac, ma znaczący wpływ na jakość odpoczynku? Niezależnie od tego, czy cierpisz na bezsenność, czy nie, warto przyjrzeć się temu tematowi nieco bliżej…

Sen - podstawa zdrowego snu

Materac, na którym śpisz, pełni ważniejszą rolę, niż mogłoby się wydawać. Pozwala on zregenerować się Twojemu ciału po ciężkim dniu, a w konsekwencji także i umysłowi. Naukowcy potwierdzają związek między jakością materaca a jakością snu, pokazując, że dobrze dobrany materac może znacząco poprawić nasz odpoczynek. 

Nie można przecenić znaczenia dobrego snu dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Zdrowy sen jest niezbędny dla utrzymania właściwej koncentracji, wydajności, a także mocno wpływa na nastrój. Zła jakość snu może wpływać na wiele aspektów życia - od zdrowia fizycznego po zdrowie psychiczne. Dlatego tak ważne jest, aby zrobić wszystko, co w naszej mocy, by zapewnić sobie jak najlepszą jakość snu - a odpowiedni materac może okazać się tu nieocenionym wsparciem.

Czy zły materac może być przyczyną bezsenności?

Może się to wydawać niewiarygodne, ale zły materac może być jednym z czynników przyczyniających się do bezsenności. Najczęściej wina leży w niewłaściwej twardości, braku odpowiedniego wsparcia dla kręgosłupa i całego ciała, a także punktach nacisku, które mogą powodować dyskomfort i ból. Długotrwałe spanie na niewłaściwym materacu może prowadzić do chronicznych bólów ciała - to z kolei wpływa negatywnie na jakość snu i może prowadzić do bezsenności.

Dlatego tak ważne jest, aby dokonać właściwego wyboru materaca, który spełni Twoje indywidualne potrzeby i zasłuży na miano najlepszego sprzymierzeńca w walce z bezsennością.

Dobór odpowiedniego materaca

Dobrze dobrany materac jest komfortowy, zapewnia odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa i redukuje punkty nacisku, co jest podstawą zdrowego, regenerującego snu.

Jak wybrać właściwy materac?

Kluczowe jest uwzględnienie indywidualnych potrzeb, które mogą różnić się w zależności od pozycji snu, budowy ciała czy występowania problemów zdrowotnych. Najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja z ekspertem (np. specjalistami Dr Materaca czy fizjoterapeutą), który pomoże Ci zrozumieć, na co powinieneś zwracać uwagę przy wyborze materaca.

Odpowiedzią na zły sen może być materac hybrydowy Electro Hilding, w którym w zależności od konfiguracji wnętrza można uzyskać 6 różnych poziomów twardości - taka opcja pozwala na uzyskanie optymalnych dla naszego ciała parametrów, pozwalających na zdrowy wypoczynek. Co więcej - materac posiada 7 stref twardości i wyposażony jest w blat lateksu profilowanego w systemie Egg Shape, dzięki czemu punktowo masuje ciało. 

Pamiętaj, że zdrowy sen to nie tylko brak bezsenności, ale również pełna regeneracja, której efektem jest poczucie wypoczęcia i gotowości do podjęcia wyzwań nowego dnia. Zainwestuj w siebie i swoje zdrowie, wybierając materac od Dr Materaca, który zapewni Ci komfort i wsparcie. Dobry sen to inwestycja, która zawsze się opłaca!

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password