Akceptuję

Nasza strona używa plików cookies. Kliknięcie „Akceptuję”, zamknięcie tego okna lub dalsze korzystanie oznaczają wyrażenie zgody na naszą Politykę cookies oraz Politykę prywatności.

Ergonomia snu: jak producenci materaców tworzą produkty dla zdrowego snu?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak powstaje komfortowy materac lub idealna poduszka? Jakiego rodzaju starania producenci wkładają, aby produkty, na których spędzasz niemal jedną trzecią swojego życia, były nie tylko wygodne, ale także korzystnie wpływały na Twoje zdrowie i dobre samopoczucie?

Jeśli jesteś ciekawy, jak tworzy się najlepsze produkty dla zdrowego snu, zachęcamy do przeczytania naszego artykułu!

Od pomysłu do produktu

Produkcja materaców to nie lada wyzwanie. Producenci muszą bowiem balansować między wieloma aspektami, takimi jak komfort, wsparcie dla kręgosłupa, materiały, ale także - ergonomia snu. Zrozumienie tej ostatniej składowej jest kluczem do stworzenia produktu, który nie tylko zapewni nam miłe miejsce do odpoczynku, ale także przyczyni się do naszego zdrowia.

Ergonomia snu mówi o tym, jak zapewnić ciału najkorzystniejsze warunki do regeneracji podczas snu. Różne rodzaje materaców, ich twardość czy materiały, z jakich są wykonane, a nawet sposób, w jaki są konstruowane - wszystko to ma wpływ na naszą posturę podczas snu i - co za tym idzie - jakość naszego odpoczynku.

Materac pełni kluczową rolę w ergonomii snu. Jego zadaniem jest dostarczenie odpowiedniego wsparcia dla ciała, pomagając utrzymać kręgosłup w prawidłowej pozycji. Zbyt miękki materac może prowadzić do zapadania się ciała, co z kolei prowadzi do niewłaściwej postawy i może powodować dyskomfort oraz ból. Z drugiej strony, zbyt twardy materac może powodować nacisk na pewne punkty ciała, takie jak biodra, kolana i ramiona, co również może prowadzić do bólu i niewygodnego snu.

Pamiętaj, że nie ma jednego najlepszego materaca dla wszystkich. Każdy z nas ma inne preferencje dotyczące snu i inne wymagania fizjologiczne. O tym, jak wybrać materac dla siebie, przeczytasz w tym artykule

Gwarancja dla Twojego zdrowia

Wiele materaców i poduszek na rynku posiada status wyrobu medycznego. Czy wiesz, co to właściwie oznacza? 

Wyroby medyczne to produkty, które spełniają rygorystyczne normy określone przez Unię Europejską, a które są przeznaczone do zapobiegania, diagnozowania lub leczenia schorzeń. Są one szczegółowo testowane i oceniane pod kątem bezpieczeństwa i skuteczności.

Proces uzyskiwania statusu wyrobu medycznego nie jest łatwy. Producenci muszą przeprowadzić szereg badań i testów, aby udowodnić, że ich produkty nie tylko są bezpieczne, ale także skuteczne w promowaniu zdrowia. To oznacza, że materac lub poduszka z certyfikatem medycznym to nie tylko produkt wygodny, ale także zdrowy!

Aby produkt mógł zostać zakwalifikowany jako wyrób medyczny, musi przede wszystkim:

  • być przeznaczony do użycia dla celów diagnostycznych, prewencyjnych, monitorujących, przewidywanych, leczniczych lub łagodzących.

  • być bezpieczny dla użytkownika i pacjenta. Oznacza to, że musi spełniać określone normy bezpieczeństwa, a ryzyko związane z jego użyciem musi być możliwie najniższe,

  • skutecznie spełniać swoje zadanie. Skuteczność produktu jest zwykle oceniana na podstawie badań klinicznych,

  • spełniać określone normy jakości, które zapewniają jego niezawodność i trwałość,

  • być zgodny z wszelkimi przepisami prawa, które dotyczą wyrobów medycznych,

  • zostać oceniony przez organ notyfikowany, niezależną instytucję akredytowaną do oceny zgodności z przepisami.

Korzyści płynące z wyboru medycznego

Korzyści dla zdrowia

Wybór materaca lub poduszki z certyfikatem medycznym ma wiele zalet. Po pierwsze, możemy być pewni, że produkt, który wybieramy, został dokładnie przetestowany i jest bezpieczny dla naszego zdrowia. Po drugie, takie produkty często są dostosowane do specyficznych potrzeb, na przykład osób z problemami z kręgosłupem czy alergiami.

Przykładem może być tutaj materac kieszeniowy Hilding Makarena o właściwościach wykorzystywanych w profilaktyce wad rozwoju układu ruchowego, który posiada status wyrobu medycznego w klasie I. Zapewnia on solidne wsparcie ciała dzięki właściwości sprężyn Multipocket - każda z nich indywidualnie reaguje na ciężar ciała.

Korzyści dla kieszeni

Produkty z certyfikatem medycznym są objęte 8% stawką VAT (a nie standardowo 23%), co oznacza, że możemy zaoszczędzić na ich zakupie. Celem zastosowania niższej stawki VAT jest umożliwienie szerszego dostępu do produktów medycznych, które są często niezbędne dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

Dobór odpowiedniego materaca czy poduszki to nie tylko kwestia komfortu, ale przede wszystkim zdrowia. Wybierając produkty z certyfikatem medycznym, możesz być pewien, że Twój sen będzie nie tylko spokojny, ale także zdrowy. 

W naszym sklepie Dr Materac znajdziesz szereg materacy i poduszek, które zatroszczą się o ergonomię (a zatem zdrowie) Twojego snu. 

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password