Akceptuję

Nasza strona używa plików cookies. Kliknięcie „Akceptuję”, zamknięcie tego okna lub dalsze korzystanie oznaczają wyrażenie zgody na naszą Politykę cookies oraz Politykę prywatności.

Co zrobić z używanym materacem? Kreatywne i ekologiczne pomysły

W końcu zmiana materaca! Co zrobisz ze starym? Nie wyrzucaj - wykorzystaj! Sprawdź nasze pomysły na drugie życie używanego materaca.

Nawet najlepszy materac po jakimś czasie wymaga zmiany na nowy - kilka lat użytkowania wpływa choćby na pogorszenie jakości podparcia, a zatem komfortu snu. 

Kiedy powinien nadejść ten wiekopomny moment dowiesz się z artykułu: 3 sygnały, że warto wymienić stary materac na nowy.

Choć taki zużyty materac może nie nadawać się już do użycia zgodnie z założeniami producenta, to z powodzeniem możesz wykorzystać go w inny ciekawy sposób!

Jak? The sky is the limit - ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia! W tym artykule przybliżymy kilka ciekawych i kreatywnych pomysłów na to, jak dać staremu materacowi drugie życie.

Recykling i odzysk materiałów

Proces recyklingu używanych materacy jest coraz bardziej popularny i efektywny. Specjalistyczne zakłady bez trudu rozkładają materace na części składowe, takie jak pianka czy sprężyny, które nadają się do ponownego wykorzystania, na przykład poprzez przetwórstwo w zupełnie inny produkt.

Co ważne - świadomi konieczności dbania o dobro środowiska naturalnego, czołowi producenci materaców dążą do tego, by ich produkty nadawały się do ponownego wykorzystania - stąd coraz więcej materaców projektowanych jest właśnie z myślą o przyszłym recyklingu

Przykładem doskonałego produktu, który nie tylko zadba o Twój zdrowy i wygodny sen, ale pozwoli także na ponowne wykorzystanie jego elementów jako surowce wtórne jest materac Hilding Zorza - dwustronny, o różnej (w zależności od strony) twardości podparcia, przeznaczony także dla par o znacznej dysproporcji wagowej. Co równie ważne - do jego produkcji wykorzystano energię ze źródeł zielonych. To podwójna ekokorzyść dla środowiska!

Inne produkty nadające się do recyklingu znajdziesz tutaj.

Drugie życie materaca - sprawdź, co możesz z niego wyczarować

Oczywiście nie musisz oddawać swojego starego materaca - jeśli masz pomysł, możesz wykorzystać go w ciekawy i pożyteczny sposób! 

Jakie są nasze propozycje?

Izolacja pomieszczenia

Chcesz przedłużyć sezon na domek letniskowy? Obłóż jego ścianki i podłogę, by zapewnić większy komfort termiczny - wykorzystaj do tego swój wysłużony materac, który sprawdzi się nie tylko jako izolacja, ale także wygłuszenie wnętrza. 

Taki sposób sprawdzi się także w wolnostojącym garażu czy narzędziowni!

Poduszki i “meble” ogrodowe

Marzą Ci się wygodne poduszki na siedziska mebli ogrodowych - na taras lub do altany? Pokrowce oraz pianki w dłoń i do dzieła! Wyczarujesz z nich użyteczne przedmioty handmade. 

Poza poduszkami, z materaca możesz stworzyć całe obicie na sofę z palet, a nawet prostą, materiałową sofkę! Potrzebujesz tylko nieco inwencji twórczej i czasu.

Pokrowiec na nowy materac

Kupujesz nowy materac na to samo łóżko, w takich samych rozmiarach jak poprzedni? Wykorzystaj swój stary pokrowiec! Oczywiście jeśli pozwoli Ci na to jego stan. 

Dobry pokrowiec nawet po kilku latach może wyglądać i zachowywać się jak nowy - szczególnie taki uszyty z wytrzymałego, wysokogatunkowego materiałuBliska jest Ci idea less waste? Nie wyrzucaj swojego starego materaca - zrób z niego coś kreatywnego! Recykling i odzysk materiałów jest coraz bardziej popularny - i bardzo dobrze! W końcu dlaczego nie pomóc naturze i wykorzystać używany materac ponownie, tworząc z niego coś naprawdę praktycznego?

A jeśli planujesz zakup wygodnego materaca skrojonego pod Twoje potrzeby, odwiedź Dr Materaca - u nas z pewnością znajdziesz coś dla siebie!

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password