Powered by Smartsupp

Materac rolowany czy nierolowany? Sposoby pakowania

135

Dowiedz się, jakie są różnice między materacami rolowanymi a nierolowanymi. Poznaj zalety i wady obu opcji.
Wybór odpowiedniego materaca to nie lada wyzwanie. W końcu to inwestycja na lata, a komfort snu jest kluczowy dla zdrowia i samopoczucia jego użytkownika. Często jednak zapominamy, że równie ważny jak sam materac, jest sposób jego pakowania i transportu. Materace mogą być pakowane na dwa główne sposoby: rolowane lub nierolowane. Każdy z tych sposobów ma swoje plusy i minusy, które warto wziąć pod uwagę przed zakupem. W tym artykule przyjrzymy się bliżej obu metodom pakowania, aby pomóc Ci podjąć świadomą decyzję.

Rolowany materac – wygoda i funkcjonalność

Zalety rolowania materacy

Rolowane materace zyskują na popularności głównie dzięki wygodzie transportu i łatwości przechowywania. Są one zwijane przy użyciu specjalistycznego sprzętu, co gwarantuje bezpieczeństwo zarówno dla samego materaca, jak i dla przyszłego użytkownika. Rolowanie nie uszkadza struktury materaca - nowoczesne technologie pozwalają na zachowanie wszystkich właściwości materiału, z którego został wykonany.

Łatwość transportu

Rolowane materace są kompaktowe, co ułatwia ich transport. Zwijane są w cylindryczne kształty, które mieszczą się w standardowych bagażnikach samochodów osobowych. To znaczne ułatwienie dla osób, które samodzielnie odbierają materac ze sklepu lub muszą przetransportować go do miejsca zamieszkania.

Prosty proces rozpakowywania

Rozpakowywanie rolowanego materaca jest proste i szybkie. Wystarczy przeciąć opakowanie i pozwolić materacowi na samoczynne rozprężenie się. Proces ten można zobaczyć na filmiku instruktażowym dostępnym tutaj. Materac wraca do swojego pierwotnego kształtu w ciągu kilku godzin, a pełne rozprężenie zajmuje maksymalnie 72 godziny.

Wady rolowanych materacy

Rolowane materace, mimo wielu zalet, mają również pewne ograniczenia. Nie wszystkie modele nadają się do rolowania. Materace z bardzo sztywnymi wkładami, takie jak te z grubszymi warstwami lateksu lub specjalnymi systemami sprężynowymi, mogą być trudne do zwinięcia bez ryzyka uszkodzenia.

Nierolowany materac – tradycja i stabilność

Zalety pakowania na płasko

Materace pakowane na płasko, czyli w tradycyjny sposób, są zazwyczaj bardziej stabilne i gotowe do użytku zaraz po dostarczeniu. Są one często wybierane przez osoby, które cenią sobie tradycyjne rozwiązania i nie chcą czekać na pełne rozprężenie materaca.

Brak potrzeby rozprężania

Jedną z głównych zalet nierolowanych materacy jest to, że są one od razu gotowe do użycia. Nie trzeba czekać na ich pełne rozprężenie, co jest istotne zwłaszcza wtedy, gdy materac potrzebny jest od zaraz.

Lepsza stabilność

Nierolowane materace mogą oferować lepszą stabilność i trwałość, zwłaszcza w przypadku materacy o bardziej zaawansowanych konstrukcjach, takich jak te z wielowarstwową pianką lub specjalistycznymi systemami sprężynowymi. Pakowanie na płasko eliminuje ryzyko uszkodzenia wewnętrznych struktur materaca podczas transportu.

Wady pakowania na płasko

Pakowanie materaca na płasko również ma swoje minusy. Przede wszystkim, takie materace zajmują więcej miejsca i są trudniejsze do transportu. Duże, płaskie opakowania mogą nie zmieścić się w standardowych bagażnikach samochodów osobowych, co może wymagać skorzystania z usług transportowych.

Kiedy warto wybrać rolowany materac?

Tego typu materace są idealne dla osób ceniących sobie wygodę i funkcjonalność, zwłaszcza jeśli chodzi o transport i przechowywanie. Rolowane materace są również świetnym rozwiązaniem dla osób, które planują przeprowadzkę lub muszą przetransportować materac do innego miejsca.

Przykładem materaca rolowanego jest Materac Flamenco Hilding kieszeniowy. To materac zbudowany na bazie sprężyn Multipocket, które zapewniają wyjątkową elastyczność punktową dzięki większej liczbie sprężyn na metr kwadratowy. Materac ten oferuje siedem zróżnicowanych stref twardości, które dostarczają optymalne wsparcie dla różnych partii ciała, co czyni go idealnym wyborem dla par, także tych z dużą różnicą wagową.

Kiedy warto wybrać materac pakowany na płasko?

Tego typu materace są gotowe do użycia zaraz po dostarczeniu i oferują większą stabilność oraz trwałość, co jest szczególnie ważne w przypadku bardziej zaawansowanych konstrukcji.

Dla osób, które preferują tradycyjne rozwiązania, idealnym wyborem może być Materac Curem Reg piankowy. Hybrydowy materac Curem Reg to gwarancja najwyższej jakości, dzięki zastosowaniu wyselekcjonowanych komponentów, takich jak pianka Serene, Visco i Fusion. Materac zapewnia doskonałą wentylację wkładu oraz optymalne wsparcie kręgosłupa dzięki siedmiu strefom twardości. Curem Reg to średnio twardy materac, który idealnie dopasowuje się do kształtów ciała, eliminując uczucie ucisku i umożliwiając swobodną zmianę pozycji podczas snu. Jest polecany dla osób aktywnych, par oraz osób z bólem kręgosłupa. Materac ten jest objęty 20-letnią gwarancją producenta, co świadczy o jego trwałości i niezawodności.

Elastyczne podejście do pakowania

Ciekawym kompromisem może być Materac Palma Janpol piankowy, który na życzenie klienta może być zarówno rolowany, jak i pakowany na płasko. To rozwiązanie daje użytkownikowi większą elastyczność i możliwość dopasowania sposobu pakowania do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Materac Palma ma wysokość około 22 cm i jest zbudowany z połączenia pianki wysokoelastycznej oraz hybrydowej, co gwarantuje komfort snu, stabilne podparcie kręgosłupa oraz odporność na odkształcenia. Materac ten jest dwustronny - oferuje różne poziomy twardości z każdej strony, co pozwala użytkownikowi dostosować go do swoich preferencji.

Gotowy na komfortowy sen? Niezależnie od tego, czy wybierzesz materac rolowany, czy pakowany na płasko, ważne jest, aby spełniał Twoje oczekiwania. Sprawdź pełną ofertę materacy w Dr Materac i znajdź idealny model dla siebie!

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password
group_work Zgoda na pliki cookie